Pijesz herbatę? Wzmacniasz serce i zmniejszasz ryzyko udaru!

Wypicie już tylko jednej filiżanki herbaty dziennie dodatnio wpływa na nasze zdrowie, minimalizując groźbę wystąpienia chorób serca i udarów.

Do takich wniosków doszli naukowcy z Chinese Academy of Medical Sciences na podstawie prowadzonych przez siedem lat badań, które objęły grupę 100 902 osób. Były to osoby, które wcześniej nie przechodziły zawału serca, udaru mózgu i nie chorowały na raka. Na czas eksperymentu zostały one podzielone na dwie grupy: tych, którzy pili herbatę trzy lub więcej razy w tygodniu, i tych, którzy nie pili jej w ogóle.

Czytaj także:  „Dopadł i mnie ten drań”. Generał Koziej zakażony koronawirusem
 

Okazało się, że picie herbaty korzystnie wpłynęło na układ sercowo-naczyniowy uczestników eksperymentu oraz o 20 proc. zmniejszyło ryzyko wystąpienia chorób serca i udarów. Zdaniem naukowców jest to zasługa polifenoli, które występują w herbacie czarnej i zielonej. Jak wykazały badania, lepsze rezultaty prozdrowotne uzyskały osoby, które piły herbatę zieloną.

Polifenole mają między innymi właściwości antynowotworowe i antyalergiczne i występują nie tylko w herbacie. Jeśli więc ktoś nie jest amatorem tego napoju, znajdzie je w dużej dawce w czerwonym winie, gorzkiej czekoladzie czy jagodach.

Czytaj także:  Przez 22 lata rosła jej na plecach narośl w kształcie rogu. Diagnoza była zadziwiająca


NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH WIADOMOŚCI! → OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS