Działa na szczury jak paralizator. Wystarczą 2 szklanki tego składnika

szczur
fot. Pxhere

Szczury nie są chyba przez nikogo mile widziane, zwłaszcza gdy panoszą się w naszym mieszkaniu, garażu czy piwnicy. Wyglądają paskudnie, wyrządzają sporo szkód materialnych, a na dodatek mogą przenosić groźne choroby. Tak więc nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że chcemy w okamgnieniu wyprosić gryzonie. Podajemy genialny sposób, dzięki któremu szczury już więcej nie wrócą na twoją posesję. Jednego środka boją się jak ognia.

REKLAMA

Co odstrasza szczury?

Szczury to zwierzęta, które powszechnie występują w środowisku i nie da się z tym nic zrobić. Mogą po kryjomu zamieszkać w naszych domach, garażach czy innych budynkach. W jaki sposób poskromić szkodniki, by szybko oddaliły się z naszego terytorium? Dobrym sposobem jest użycie niektórych zapachów oraz dźwięków, za którymi nie przepadają i najczęściej omijają je na kilometr. Szczury nie znoszą:

» zapachu środków czystości np. kostek do toalety,
» zapachu niektórych owoców i roślin, np. cytryny, wrotyczu, rumianku, mięty, świeżych liści pomidorów, dziewanny, nostrzyku czy oleandra,
» woni kociej sierści,
» ultradźwięków o niestałej częstotliwości (13 000 Hz – 45 000 Hz) wykorzystywanych w specjalnych odstraszaczach.

REKLAMA

Działa na szczury jak paralizator. Wypróbuj amoniak

Już wiesz, że gryzonie nie lubią zapachu moczu ssaków czy drapieżników. Gdy poczują woń amoniaku, natychmiast się ewakuują.
Jeśli chcesz przyrządzić odstraszacz na szczury, zalej 2 szklanki amoniaku 2 szklankami wody i powstały preparat zostaw w lokalu, w którym przebywają nieproszone osobniki. Pamiętaj, że zapach amoniaku jest drażniący, więc użyj go w obszarach, gdzie zaglądasz sporadycznie, np. na strychu.

Sprawdź też jak pozbyć się nornic i kreta z ogrodu.

REKLAMA