Działa zabójczo na chwasty. Jeden oprysk i nie musisz pielić

chwasty na kostce brukowej
fot. screen Youtube / @zanimsadov / @PRIRODNOZDRAVLJE

Chwasty najczęściej pojawiają się na kostce brukowej. Potrafią ukazać się też na płytkach tarasowych. Wyglądają paskudnie i szpecą teren. A rozrastają się w ekspresowym tempie i w coraz to nowym miejscu. Jak oczyścić powierzchnię z niechcianej roślinności? Spryskaj ją domową miksturą, a żaden chwast ani mech nie odważy się więcej wyrosnąć na terenie, po którym codziennie spacerujesz.

REKLAMA

Koniec z chwastami na tarasie. Zwalczysz je samodzielnie

Droga do pozbycia się problemu nie jest wcale taka prosta, przynajmniej na początku. Przed naniesieniem preparatu musisz wysprzątać płytki balkonowe. Przyda ci się porządna szczotka. Pamiętaj również o fugach – to z nich przeważnie wyłaniają się paskudne rośliny. Gdy już wymieciesz brud, przyrządź roztwór eliminujący ziele i wszelkie nieczystości.

Przyszykuj sobie sodę oczyszczoną, gorącą wodę i mydło potasowe. Duży pojemnik wypełnij 10 litrami ciepłej wody, wsyp do niej zawartość 1 paczki sody i dodaj 5 łyżek mydła. Mieszanka nadaje się do użycia, możesz przystąpić do mycia powierzchni.

Najprościej będzie, jeśli weźmiesz solidną szczotkę i zaczniesz wcierać roztwór w płytki. Niech pozostanie na nich przez około 10-15 minut. Później przemyj powierzchnię wodą i osusz.

REKLAMA

Miks złożony z sody i mydła potasowego rozprawi się z zarodkami roślinności, w tym mchu. Płytki doprowadzi do stanu nowości. Domowy preparat możesz stosować także do kostki brukowej, która obrosła chwastami. Takie czyszczenie wykonuj raz na 30 dni. Dzięki temu efekty utrzymają się zdecydowanie dłużej, a chwasty nie zdołają się odrodzić.

Chwasty nadal nie dają za wygraną? Metoda ostatniej szansy

Wyjątkowo odporne chwasty usuniesz raz na zawsze domową miksturą sporządzoną z octu i wody. Połącz oba płyny w stosunku 1:1, a potem przelej do pojemnika z dozownikiem. Pryskaj obrośnięte zielem powierzchnie i pozostaw na nich mieszankę na ok. 25 minut. Przy pomocy szczotki przetrzyj płytki.

Czytaj też: Środek za 1 zł pokona ćmę bukszpanową. Posyp roślinę, larwy zlecą hurtem

REKLAMA

Podziel się: