Popryskaj tym fugi. Będą jak nowe w mgnieniu oka

Czyszczenie fug
fot. pixabay.com

Jeśli chcemy, aby nasze fugi nieustannie wyglądały jak nowe, to powinniśmy pamiętać o ich regularnym czyszczeniu. Niestety, w tych miejscach najczęściej osadza się brud, a dodatkowo fugi mają skłonności do gromadzenia na swojej powierzchni grzybów oraz pleśni. Jak zatem odpowiednio o nie zadbać?

REKLAMA

Sprawdzi się w czyszczeniu małych powierzchni

Najlepszym sposobem na czyszczenie fug będzie zastosowanie domowej pasty, przygotowanej z zaledwie kilku składników. Wystarczy, że zmieszamy ze sobą łyżkę płyny do mycia naczyń, pół szklanki sody oczyszczonej oraz ¼ szklanki wody utlenionej. Po dokładnym zmieszaniu składników uzyskamy gęstą pastę, którą z powodzeniem wyczyścimy niewielkie zabrudzenia na fugach.

Fenomenalny płyn do fug

Natomiast jeśli koniecznie chcemy wyczyścić fugi na dużej powierzchni, np. na całej podłodze, to powinniśmy przygotować nieco inny środek. Konieczne będzie zmieszanie ze sobą ¼ szklanki octu, ½ szklanki sody oczyszczonej, ½ szklanki letniej wody, ¼ szklanki octu i 1/3 szklanki soku z cytryny. Wszystkie składniki umieszczamy w butelce ze spryskiwaczem i dokładnie mieszamy. Płynem spryskujemy fugi i czyścimy je ostrą stroną gąbki lub szczoteczką z ostrym włosiem. I gotowe, nasze fugi lśnią jak nowe.

Podziel się: