REKLAMA

Czarny słoik
YouTube | Dr. Vivek Joshi

Jesienią wiele osób cierpi na przeziębienie. Niestety, niskie temperatury, wiatr, a także duża wilgotność powodują, że bardzo łatwo jest się zaziębić. W większości przypadków nie jest konieczna terapia antybiotykami, a jedynie wyleżenie przeziębienia w domu. Jednak jeden z naturalnych specyfików pomoże nam o wiele szybciej uporać się z nieprzyjemnymi objawami i szybko wrócić do zdrowia.

REKLAMA

Pozbądź się przeziębienia!

Mowa tutaj o tzw. „czarnym słoiku”. Co prawda, nazwa brzmi nieco tajemniczo, jednak jego skład od wielu lat jest doskonale znany. Nasze babcie przygotowywały zapasy tego specyfiku, aby zawsze mieć go w domu na wypadek choroby któregoś z domowników. Co więcej, „czarny słoik” dobrze sprawdza się nie tylko przy leczeniu, ale i przy zapobieganiu przeziębieniom.

W skład „czarnego słoika” wchodzi między innymi miód. Jednak jego przewodnim składnikiem jest syrop z czarnuszki, który to właśnie nadaje całemu specyfikowi charakterystycznego, czarnego koloru. Dodatkowo w mieszance obecne są także przyprawy.

REKLAMA

Wykonanie jest banalne!

Do przygotowania „czarnego słoika” potrzebujemy zatem 100 ml miodu, 100 g nasion czarnuszki, 4 gwiazdek anyżu, 10 kropli olejku tymiankowego oraz 15 goździków. Wedle upodobań do mikstury możemy dodać także pół łyżeczki suszonej kurkumy bądź imbiru czy 10 kropli soku z cytryny.

Wszystkie sypkie składniki dokładnie mielimy w moździerzu, do momentu aż uzyskamy proszek. Przesypujemy go do słoika, dodajemy miód i pozostałe płynne dodatki i dokładnie mieszamy. Gotowe! Tak przygotowany specyfik możemy przechowywać w lodówce przez długi czas. Będzie świetnym dodatkiem do herbat czy jako zamiennik dżemu na kanapki.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA