Dziennikarka zadała Brudzińskiemu pytanie po angielsku! Zobacz, czym to się skończyło! (WIDEO)

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński jest bodajże największą gwiazdą list Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak sam mówi, jedzie tam, by pracować dla dobra Polski.

Przy okazji poniedziałkowej wizyty kandydata w zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie dziennikarka lokalnego portalu internetowego postanowiła przetestować najbliższego współpracownika Jarosława Kaczyńskiego ze znajomości języka angielskiego, niezbędnego w pracy eurodeputowanego.

– „Monitor Szczeciński”. I have one question for Mr. Brudziński. Why do you think you are best candidate to European Parliament? – zapytała podczas konferencji prasowej, oczekując od kandydata PiS odpowiedzi w płynnym angielskim.

Nie doczekała się jednak, gdyż minister zamilkł. Z opresji wybawiła go dopiero rzeczniczka wojewody, która pytanie szybko uchyliła, ze względu na to, że konferencja… odbywa się w języku polskim. Kandydat Brudziński zaś bardzo szybko zakończył spotkanie z dziennikarzami. – Cieszę się, że mówiła pani po angielsku, a nie po fińsku – rzucił jeszcze na odchodnym dziennikarce „Monitora Szczecińskiego”.

Czytaj także:  IMGW ostrzega przed ogromnym skokiem ciśnienia! Uważajmy!

Internauci nie pozostawili na Brudzińskim suchej nitki.

„Prawdziwi patrioci nie gęsi, swój język mają”, drwił na Twitterze Gabriel Waszkiewicz.

„Tak, tak, wiem, niech się w PE polskiego nauczą”, zauważył prześmiewczo Obserwator XY.

„Pan Jojo potrafi pluć jadem tylko po polsku. W Brukseli będzie bezużyteczny”, stwierdził z kolei Marcin Adamczyk, pytając przy okazji, czy minister „już sprawdził jak jest po angielsku »komuniści i złodzieje«?”.

Testujemy angielski Ministra Brudzińskiego

➡️ Lokalna dziennikarka próbowała zadać pytanie po angielsku Ministrowi Brudzińskiemu. ❌ W połowie jej wypowiedzi rzeczniczka prasowa przerwała jej pytanie, zaznaczając, że konferencja odbywa się w języku polskim! ❓Czy Pan Minister unika wykazania się znajomością języka angielskiego? ✔️ Kandydat do Parlamentu Europejskiego powinien znać przynajmniej jeden zagraniczny język.

Opublikowany przez Młodzi Demokraci Szczecin Poniedziałek, 4 marca 2019

Czytaj także:  Prezydent Duda: Nie będą nam w obcych językach narzucali, jak mają być prowadzone polskie sprawy! (WIDEO)

 


Komentarze