Wiele osób zdecydowało się na wakacje w Polsce. W tym roku czekaliśmy na nie z wyjątkowym utęsknieniem. Okazuje się, że nie trzeba ruszać w świat, by zobaczyć wyjątkowe miejsca. W Polsce mamy także rafę koralową, pustynię i można zobaczyć górę, która wygląda jak wulkan Fidżi.

Największa pustynia w Europie jest w Polsce w Słowińskim Parku Narodowym. Jak informuje niezależna.pl znajdują się tam unikatowe na skalę europejską ruchome wydmy. W Polsce znajduje się również największa pustynia w Europie! Chodzi o Pustynię Błędowską, która jest położona na pograniczu Wyżyny Śląskiej i Olkuskiej. Rozciąga się na obszarze długości 10 km i szerokości 4 km. Powstała w skutek działalności człowieka, ale dziś stanowi unikatowy ekosystem. W upalny dzień można zobaczyć tu nawet zjawisko fatamorgany!

W Polsce mamy odpowiednik nawet góry Fudżi! To jeden z najbardziej znanych symboli Japonii, gdzie stożek wulkanu przez większość roku pokrywa śnieg. Na Pogórzu Kaczawskim znanym również jako Kraina Wygasłych Wulkanów znajduje się Ostrzyca Proboszczowicka, która jest pozostałością po dawno wygasłym wulkanie.

Może marzysz o rafie koralowej? Jej w Polsce też nie brakuje. Wystarczy ruszyć na Jurę Krakowsko- Częstochowską. Miliony lat temu to właśnie tu było ciepłe morze. Latem na skałach wapiennych kwitną ciepłolubne zbiorowiska trawiaste, które cieszą oczy mnogością barw.

W Puszczy Białowieskiej znajduje się ostatni las naturalny o charakterze pierwotnym na Niżu Europejskim. Podobnie jest w Turnickim Parku Narodowym na Pogórzu Przemyskim. Są tam lasy pełne wiekowych jodeł, buków i jaworów. Można tam spotkać niedźwiedzia, wilka, rysia i żbika.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę