Ekolodzy chcą wstrzymania budowy trasy S7!

   

Droga ekspresowa S7 między Gdańskiem a Rabką-Zdrój leży w ciągu tras europejskich E28. Docelowo zaplanowano przekrój 2×2, czyli dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Długość całkowita trasy ma wynosić 706 km – najdłuższa trasa ekspresowa w Polsce. Pewna część tej drogi stanowi fragment Zakopianki.

Budowa drogi może zostać jednak wstrzymana. Ekolodzy chcą, aby roboty zostały wstrzymane, a powodem są nory chomika europejskiego, jednak na razie nie znaleziono samych gryzoni.

   

Ekolodzy zarzucają inwestorom działanie na szkodę środowiska. Powód – 55 nor chomika europejskiego. W Polsce jest to gatunek objęty ścisłą ochroną. Jak na razie jednak nie znaleziono samych gryzoni. Jeśli się pojawią, prace będą musiały zostać przerwane na czas, aż nie zostaną przeniesione w bezpieczne miejsce. Ekolodzy chcą także zmienić zaplanowaną trasę – nie przekonuje ich fakt, że na 13 km drogi, zaplanowane jest 13 przejść dla dzikich zwierząt. Chcą wstrzymać unijne dotacje oraz domagają się, aby prace były zastopowane przez sąd.

Udostępnij:
     

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę