Droga ekspresowa S7 między Gdańskiem a Rabką-Zdrój leży w ciągu tras europejskich E28. Docelowo zaplanowano przekrój 2×2, czyli dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Długość całkowita trasy ma wynosić 706 km – najdłuższa trasa ekspresowa w Polsce. Pewna część tej drogi stanowi fragment Zakopianki.

Budowa drogi może zostać jednak wstrzymana. Ekolodzy chcą, aby roboty zostały wstrzymane, a powodem są nory chomika europejskiego, jednak na razie nie znaleziono samych gryzoni.

Ekolodzy zarzucają inwestorom działanie na szkodę środowiska. Powód – 55 nor chomika europejskiego. W Polsce jest to gatunek objęty ścisłą ochroną. Jak na razie jednak nie znaleziono samych gryzoni. Jeśli się pojawią, prace będą musiały zostać przerwane na czas, aż nie zostaną przeniesione w bezpieczne miejsce. Ekolodzy chcą także zmienić zaplanowaną trasę – nie przekonuje ich fakt, że na 13 km drogi, zaplanowane jest 13 przejść dla dzikich zwierząt. Chcą wstrzymać unijne dotacje oraz domagają się, aby prace były zastopowane przez sąd.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę