Jak dbać o płócienne torby?
YouTube | 小菊花乡下生活Daisy Love Country life

Od pewnego czasu torby wielokrotnego użytku zdobywają coraz większą popularność. Z powodu rosnącej świadomości społeczeństwa na temat ekologii i dbania o planetę, wiele osób postanowiło zrezygnować z używania jednorazowych reklamówek. Teraz w ich domach na stałe zagościły torby płócienne. Warto jednak wiedzieć, jak odpowiednio dbać o nasze materiałowe torby, aby posłużyły nam jak najdłużej.

Jak prać materiałowe torby?

Jak podpowiada portal Wirtualna Polska, torby wyprodukowane z bawełny oraz konopi powinny być często prane w pralce. Podczas przenoszenia w nich zakupów, we wnętrzu toreb gromadzi się wiele bakterii, które z czasem mogą stać się zagrożeniem dla naszego zdrowia. Torby materiałowe możemy uprać tak jak nasze ubrania. Możemy wykorzystać do tego proszek lub płyn do prania. Warto jednak uważać na nadruki. Jeśli są one obecne na naszych torbach, lepiej będzie zrezygnować z pralki i uprać torby tradycyjnie, w misce z wodą i detergentem do prania.

A co z torbami z tworzyw sztucznych?

Jeśli jednak korzystamy z toreb wielorazowych, które zostały wykonane z tworzyw sztucznych, to warto raz na jakiś czas zdezynfekować. Możemy z korzystać ze sprayu ze środkiem dezynfekcyjnym lub podobnie działającej substancji. Takie działanie zapewni nam, że w torbie nie namnażają się niekorzystne dla nas drobnoustroje, a ona sama posłuży nam przez długi czas.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę