Jeden z ekologów protestujących w Puszczy Białowieskiej zaatakował księdza Tomasza Duszkiewicza, duszpasterza Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, który filmował próbę zablokowania przez ekologów transportu z drewnem.

Jarosław Krawczyk, rzecznik prasowym regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku opowiada: – Miało to miejsce na terenie nadleśnictwa Browsk, w sytuacji, gdy osoby protestujące blokowały, jak słyszałem, wyjazd samochodu, który wywoził drewno. W tym momencie na miejscu tej sytuacji pojawił się ksiądz. Duchowny dokumentował całe zajście za pomocą telefonu komórkowego. W którymś momencie do księdza podeszła jedna z osób, mężczyzna, z informacją, by nie nagrywać. Mimo wszystko ksiądz dokumentował całe zdarzenie.

Waleczny ekolog, który podszedł do ks. Tomasza zagroził mu wtedy: „jeżeli to zdjęcie gdzieś się ukaże, to ksiądz zostanie ścięty”. Po spięciu z ekologiem duchowny musiał skorzystać z pomocy lekarskiej, z powodu urazu ręki. Powiadomiono policję, która na miejscu aresztowała ekologa.

https://www.youtube.com/watch?v=KRyKgEzuh6k


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę