REKLAMA

ciasto bez pieczenia na jogurtach greckich
fot. screen Youtube / Przepiski

Poznaj przepis na widowiskowe i jednocześnie wybitnie pyszne ciasto na jogurtach greckich. Smakołyk ucieszy nie tylko podniebienia dzieci, ale i dorosłych. W jego skład wchodzą zaledwie 3 składniki: galaretka w dwóch różnych smakach, herbatniki i jogurt grecki. Łatwość wykonania to dodatkowy atut. Deser jest przyjemny w smaku i lekki jak chmurka. Ponadto ma niewiele kalorii. Warto spróbować.

REKLAMA

To ciasto bez pieczenia zachwyca kubki smakowe od pierwszego kęsa

Ty i twoja rodzina kochacie słodycze i nigdy nie odmówicie sobie zjedzenia kawałeczka domowego wypieku? W takim razie zaskocz domowników i podaj im to kolorowe ciasto po obiedzie.

Jego podstawowym składnikiem są jogurty greckie. Do tego dochodzą jeszcze aromatyczne galaretki – borówkowa i wiśniowa, a także herbatniki kakaowe. Deser nie idzie w boczki – ma mało kalorii, więc nawet osoby dające o linię mogą pozwolić sobie na zjedzenie kawałka.

REKLAMA

Przepis na ciasto z galaretką na jogurtach greckich

Składniki:
»700 g jogurtu greckiego
»4 galaretki (2 wiśniowe i 2 borówkowe)
»herbatniki kakaowe

Przygotowanie:
Rozpuszczamy dwie galaretki borówkowe w gorącej wodzie (pół litra), odstawiamy do przestygnięcia. Potem miksujemy ją z jogurtem greckim (350 g) i umieszczamy w chłodziarce na 20 minut, by lekko zastygła. Formę wkładamy pergaminem i kładziemy na dnie herbatniki kakaowe. Wykładamy galaretkę borówkową i chłodzimy wszystko przez godzinę. W międzyczasie roztapiamy galaretki o smaku wiśniowym w gorącej wodzie (pół litra), studzimy. Potem miksujemy ją z jogurtem greckim (350 g) i schładzamy przez 20 minut w lodówce. Po tym czasie wylewamy wiśniową galaretkę na wcześniejsze ciasto w blaszce. Na powierzchni umieszczamy ciasteczka kakaowe i wstawiamy deser do chłodziarki na całą noc. Smacznego.

REKLAMA

REKLAMA