papier do pieczenia
fot. Pexels

Papier do pieczenia bardzo często przydaje się nam w kuchni. Zapobiega przywieraniu wypieków do blachy, dzięki czemu zachowują one pożądany wygląd. Dla wielu ludzi będzie to niespodzianką, ale taki papier z sukcesem można także zastosować w domowych porządkach. Na czym dokładnie polega trik? Wyjaśniamy.

Zaskakujące zastosowanie papieru do pieczenia

Podczas robienia domowych porządków wiele osób z ochotą korzysta z praktycznych domowych metod, które mogą pomóc nam w tym zajęciu. Okazuje się, że pewne artykuły, takie jak np. papier do pieczenia, które na co dzień służą nam do czegoś zupełnie innego, mogą zastąpić nam specjalistyczne preparaty czyszczące. Papier do pieczenia sprawdzi się jako nabłyszczacz baterii łazienkowej.

Ostrożnie przetrzyj nim kran, aby usunąć z niego różne nieczystości. Papier ten ma śliską, woskowaną osłonę, która sprawi, że powierzchnia baterii będzie perfekcyjnie czysta, dodatkowo nada jej blasku. Niewykluczone, że tę prostą metodę umieścisz na liście swoich ulubionych domowych patentów.

Inne domowe środki czyszczące

Czyszczenie baterii łazienkowej można także przeprowadzić z użyciem innych środków. Jednym z nich jest ocet. Należy wymieszać go z wodą i nalać niewielką ilość takiego specyfiku na ściereczkę, po czym owinąć nią kran i odczekać kilkanaście minut. Po tym czasie aparatura będzie wyglądała jak nowa. W walce z kamieniem czy innym osadem nieźle sprawdzi się też kwasek cytrynowy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę