REKLAMA

fot. Pixabay

Sensacyjny sondaż IBRiS! Do tej pory panował stereotyp, że emeryci to tzw. „żelazny elektorat” Prawa i Sprawiedliwości. Tymczasem okazuje się, że przekonania najstarszych Polek i Polaków nie są tak jednoznaczne. Co ciekawe – prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu nie udało się osiągnąć podium zestawienia. Badanie zostało opublikowane w najnowszym, weekendowym wydaniu „Super Expressu”.

REKLAMA

Największym zaufaniem emerytów cieszy się… Donald Tusk! W badaniu IBRiS zajął zaszczytne, pierwsze miejsce. Nie oznacza to jednak, że jego przewaga jest przytłaczająca. Lider Platformy Obywatelskiej uzyskał 15,2% głosów. Kolejne miejsce w zestawieniu przypadło premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który cieszy się zaufaniem 14% najstarszych Polek i Polaków.

Podium zamyka głowa państwa – prezydent Andrzej Duda. Rezydent pałacu prezydenckiego otrzymał w sondażu 9,1% głosów.

REKLAMA

Trzeba przyznać, iż mimo wysokich miejsc procentowe poparcie dla powyższych polityków nie jest oszałamiające. Nawet wśród emerytów da się już dostrzec oznaki zrezygnowania i zawiedzenia polityką. Dowodem na powyższe twierdzenie jest fakt, iż badanie wykazało, że co trzeci emeryt… nie ufa NIKOMU. Ponad jedna trzecia badanych (35,6%) nie wskazała żadnego polityka, któremu byłaby skłonna zaufać.

Sondaż IBRiS dla „SE” przeprowadzono 26 stycznia 2022 r. na próbie 1000 emerytów.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA