Wicepremier Jadwiga Emilewicz skomentowała w sobotę w RMF FM odmrażanie gospodarki oraz kwestie związane z organizowaniem wyborów prezydenckich. Minister rozwoju została także spytana przez prowadzącego rozmowę Krzysztofa Ziemca o zorganizowany w Warszawie protest przedsiębiorców, którzy czują się przez rząd oszukani i pozostawieni bez pomocy, mimo że przez lata odprowadzali podatki.

– Na proteście przedsiębiorców widziałam antyszczepionkowców i przeciwników 5G. Nie słyszałam prośby o spotkanie ze strony protestujących przedsiębiorców – powiedziała Emilewicz i dodała: – Zaproponowaliśmy drugą po Niemczech w relacji do PKB wartość tarczy.

– Zastanawiam się, do kogo jest adresowany ten protest, czy to nie ma innego celu. (…) Pytanie, co to jest za grupa, jaki jest jej cel –  skomentowała minister rozwoju.  – Dostaję codziennie setki podziękowań za to, że sprawnie działa tarcza finansowa – zapewniła.

Emilewicz podkreśliła, że sytuacja jest trudna, gdyż PKB może spaść od 4 do nawet 7 procent. – Liczę, że zakończymy rok w okolicach zera i nie będzie recesji. Czteroprocentowy wzrost PKB w przyszłym roku nie jest niemożliwy – oświadczyła polityk Zjednoczonej Prawicy.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!