Eskalacja protestu rolników we Wrocławiu. Obrzucono jajkami budynki urzędów

Wrocław
Fot. Twitter

W całym kraju w dalszym ciągu trwają protesty rolników. Od czwartkowego poranka manifestacja przeniosła się m.in. do centrum Wrocławia, gdzie traktory zatrzymały się przed siedzibą Parlamentu Europejskiego i innymi urzędami. Budynki zostały obrzucone jajkami.

REKLAMA

W czwartkowy poranek ponad 300 traktorów pojawiło się w pobliżu placu Społecznego, nieopodal siedziby urzędu marszałkowskiego i wojewódzkiego. Działania protestujących wywołały utrudnienia w ruchu, a zablokowana została m.in. ulica Widok.

Interwencja policji podczas protestu we Wrocławiu

Eskalacja protestu w pewnym momencie doprowadziła do tego, że strajkujący obrzucili jajkami budynek Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego. Pojawiły się także race, a w efekcie tego konieczna była interwencja policji.

REKLAMA

– Zgromadzenie zostało rozwiązane przez służby po tym jak uczestnicy odpalili petardy i race i obrzucili biura KE jajkami. Policja apeluje o rozejście się protestujących rolników – przekazała na Twitterze relacjonująca wydarzenia Grażyna Wiatr, dziennikarka Radia Zet.

Organizatorzy protestu poinformowali, że w czwartkowej akcji wzięło udział nawet 1 tys. uczestników. W związku z protestami, autobusy i tramwaje będą jeździć zmienionymi trasami. Zmiany dotyczą między innymi linii tramwajowych numer 6, 7 i 18.

REKLAMA

Podziel się: