Około 80 tys. osób, głównie miejscowych turystów, jest ewakuowanych z miasta Danang w środkowym Wietnamie po stwierdzeniu w weekend u trzech mieszkańców koronawirusa – taką informację podał w poniedziałek wietnamski rząd.

Ewakuacja zajmie co najmniej cztery dni w sytuacji, gdy krajowe linie lotnicze wykonują ok. 100 lotów dziennie z Danang do 11 wietnamskich miast – dodał rząd w swoim oświadczeniu.

Z relacji Reuters, wynika, iż Wietnam kolejny raz znalazł się w stanie alertu, gdy władze potwierdziły w sobotę pierwsze pozaszpitalne zakażenia od kwietnia, a także kolejne trzy przypadki koronawirusa w niedzielę. Ogniska zakażeń zapoczątkowały w popularnym wśród odwiedzających turystów rejonie Danang położonym nad Morzem Południowochińskim. Władze postanowiły wprowadzić ponownie ograniczenia w postaci dystansu społecznego.

Według najnowszego zestawienia amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Wietnamie od czasu wybuchu pandemii koronawirusa zdiagnozowano do tej pory 420 przypadków zakażenia Covid-19; nikt nie zmarł. Na całym świecie zdiagnozowano ponad 16,2 mln zakażeń, a ponad 648 tys. ludzi zmarło. (PAP)


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę