Fala oszustw. Złodzieje tylko jednego dnia ukradli 85 tysięcy złotych

Olsztyn. Sąd skazał ich na 25 lat więzienia. Skatowali 25 latka na śmierć
fot. Pixabay

Komeda Miejska Policji w Poznaniu po raz kolejny zaapelowała o ostrożność w obliczu potencjalnych nowych metod oszustw. Tylko w ciągu jednego dnia mieszkańcy tego miasta i całego powiatu stracili blisko 85 tysięcy złotych.

REKLAMA

Oszustwa są czymś, z czym policja nieustannie musi walczyć. Złodzieje w dalszym ciągu jednak wymyślają coraz to ciekawsze formy na niezgodny z prawem zarobek, przez co służby niemal każdego dnia odbierają telefony od poszkodowanych.

Poznańscy policjanci przekazali, że tylko 23 stycznia mieszkańcy stolicy Wielkopolski i całego powiatu stracili na rzecz oszustów aż 85 tysięcy złotych. Przykładem jest pewien mężczyzna mieszkających w Swarzędzu.

REKLAMA

Był on przekonany, że dodzwonił się do niego przedstawiciel banku, a jego pieniądze nie są zagrożone. Potem jednak wykonał polecenia zgodnie ze wskazówkami oszusta i przelał je na inne konto. Na skutek tego stracił wszystkie oszczędności.

Do 38-latki z Poznania z kolei dodzwonił się mężczyzna podający się za policjanta. Przekazał jej, że wyciekły jej dane dotyczące tożsamości, a druga osoba próbuje wymusić od niej pieniądze. W ostateczności kobieta wzięła kredyt na 20 tysięcy złotych i przelała środki oszustom.