Fenomenalny sposób na wyczyszczenie kuchenki. Olśniewający efekt

Kuchenka gazowa
fot. pixabay.com

Użytkownicy kuchenek gazowych zgodnie twierdzą, że ogromnym problemem jest usunięcie z ich powierzchni przypalonych zabrudzeń. Nierzadko podczas gotowania jedzenie wypadnie nam na powierzchnię kuchenki.

REKLAMA

Skuteczny sposób na czystą kuchenkę

Kiedy płyta jest gorąca, ciężko natychmiast uporać się z powstałą plamą. W rezultacie resztki jedzenia ulegają przypaleniu i stanowią spore wyzwanie podczas sprzątania. Jak zatem skutecznie się ich pozbyć?

Skuteczny sposób nie wymaga od nas dużego nakładu pracy, ani czasu, a jedynie cierpliwości. Pamiętajmy, aby czyścić kuchenkę tylko wtedy kiedy będzie ona zupełnie zimna.

REKLAMA

Wystarczy zaledwie folia

Całą powierzchnię kuchenki dokładnie spryskujemy płynem do usuwania tłuszczu. Płyn nanosimy także w trudno dostępne zakamarki Teraz całą powierzchnię kuchenki szczelnie przykrywamy folią spożywczą i zostawiamy na minimum godzinę.

Folia spowoduje, że detergent nie odparuje z powierzchni kuchenki i o wiele skuteczniej zadziała na przypalenia i inne zabrudzenia. Po godzinie zdejmujemy folię, a całość przecieramy ręcznikiem kuchennym, a następnie mokrą ściereczką. Kuchnia lśni jak nowa

Udostępnij: