Do ogólnoświatowych mediów trafiło mrożące krew w żyłach nagranie z chrztu w jednym z francuskich kościołów. Oczywiście większości rodziców krew po jego obejrzeniu zapewne się zagotowała. Nie ma się czemu dziwić. Krótkie wideo pokazuje dziecko, które ma być ochrzczone i które, co jest zrozumiałe, płacze. Duchowny wyraźnie poirytowany płaczem, początkowo stara się uspokoić malucha. Nie daje to efektów więc uderza go po prostu w twarz otwartą dłonią.

Materiał trafił do sieci 2 dni temu i trwa zaledwie 40 sekund. Widzimy księdza mówiącego w języku francuskim, rodziców z dzieckiem na rękach i inne osoby uczestniczące w ceremonii przy chrzcielnicy.

Duchowny wygłasza oficjalną formułę, ale dziecko płacze coraz bardziej. Wtedy ksiądz katolicki chwyta buzię malucha i zdecydowanym tonem mówi: „Przestań płakać, uspokój się”. To jednak nie uspokaja nieświadomego dziecka i wówczas dochodzi do rękoczynu.

Świadkowie zdarzenia są zszokowani, co także słychać. Ostatecznie, prawdopodobnie, ojciec chce zabrać dziecko od agresywnego duszpasterza, który nie chce go oddać.

Słychać także czyjś głos: „Nie bij dziecka!”. Z kolei ksiądz jak w transie powtarza: „Musisz się uspokoić, musisz się uspokoić”.

Ostatnie sekundy nagrania pokazują, kobietę z maluchem próbującą się cofnąć. Ksiądz wciąż jednak trzyma jego główkę. Ojciec jakby chciał wtedy wydrzeć mu malucha. Na tym materiał wideo się kończy.

Jak łatwo się domyśleć wydarzenie zostało skomentowane w sieci przez setki postów. Większość to ostre słowa krytyki wobec zachowania duchownego, a są tacy, którzy mu grożą.

Nie brakuje jednak też obrońców. Tłumaczą oni takie praktyki faktem, że to duchowny leciwy i że ma staroświecki stosunek do najmłodszych.

https://youtu.be/7xNRz_neEJ8


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę