Francuski ksiądz uderzył dziecko podczas ceremonii chrztu! Nagranie pokazuje, co zirytowało duchownego

Do ogólnoświatowych mediów trafiło mrożące krew w żyłach nagranie z chrztu w jednym z francuskich kościołów. Oczywiście większości rodziców krew po jego obejrzeniu zapewne się zagotowała. Nie ma się czemu dziwić. Krótkie wideo pokazuje dziecko, które ma być ochrzczone i które, co jest zrozumiałe, płacze. Duchowny wyraźnie poirytowany płaczem, początkowo stara się uspokoić malucha. Nie daje to efektów więc uderza go po prostu w twarz otwartą dłonią.

   

Materiał trafił do sieci 2 dni temu i trwa zaledwie 40 sekund. Widzimy księdza mówiącego w języku francuskim, rodziców z dzieckiem na rękach i inne osoby uczestniczące w ceremonii przy chrzcielnicy.

Duchowny wygłasza oficjalną formułę, ale dziecko płacze coraz bardziej. Wtedy ksiądz katolicki chwyta buzię malucha i zdecydowanym tonem mówi: „Przestań płakać, uspokój się”. To jednak nie uspokaja nieświadomego dziecka i wówczas dochodzi do rękoczynu.

   
Zobacz także:  Bielan: Tusk nie jest problemem dla Zjednoczonej Prawicy

Świadkowie zdarzenia są zszokowani, co także słychać. Ostatecznie, prawdopodobnie, ojciec chce zabrać dziecko od agresywnego duszpasterza, który nie chce go oddać.

Słychać także czyjś głos: „Nie bij dziecka!”. Z kolei ksiądz jak w transie powtarza: „Musisz się uspokoić, musisz się uspokoić”.

   

Ostatnie sekundy nagrania pokazują, kobietę z maluchem próbującą się cofnąć. Ksiądz wciąż jednak trzyma jego główkę. Ojciec jakby chciał wtedy wydrzeć mu malucha. Na tym materiał wideo się kończy.

Jak łatwo się domyśleć wydarzenie zostało skomentowane w sieci przez setki postów. Większość to ostre słowa krytyki wobec zachowania duchownego, a są tacy, którzy mu grożą.

Nie brakuje jednak też obrońców. Tłumaczą oni takie praktyki faktem, że to duchowny leciwy i że ma staroświecki stosunek do najmłodszych.

https://youtu.be/7xNRz_neEJ8

     

Polub nas na Facebooku:

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News