Z sondażu przeprowadzonego przez IPSOS wynika, że tylko 40 proc. Francuzów chce się zaszczepić przeciw COVID-19. Oznacza to, że w stosunku do poprzedniego badania z października 2020 roku odsetek mieszkańców tego państwa akceptujących zaszczepienie się spadł o 14 punktów procentowych.

Najczęstszym powodem negatywnego podejścia respondentów ośrodka do kwestii szczepień przeciwko COVID-19 była obawa o wystąpienie po nich skutków ubocznych niekorzystnych dla ich zdrowia. Zdanie takie wyraziło 51 proc. ankietowanych. Tygodnik „Marianne” poinformował z kolei, że Francuzi boją się, że po zaszczepieniu się zmieni się ich kod genetyczny i zostaną mutantami.

O tym, że szczepionka nie pomoże w walce z koronawirusem przekonanych było 19 proc. osób badanych przez IPSOS, 14 proc. stwierdziło, że nie zaszczepi się, ponieważ nie znajduje się w grupie ryzyka. Jedna dziesiąta ankietowanych oświadczyła, że  jest przeciwna szczepieniom jako takim, zaś  1,4 proc. osób tłumaczyło się brakiem czasu na dokonanie tego zabiegu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę