Francuzi nie chcą szczepić się przeciwko koronawirusowi. Boją się, że zostaną mutantami

Z sondażu przeprowadzonego przez IPSOS wynika, że tylko 40 proc. Francuzów chce się zaszczepić przeciw COVID-19. Oznacza to, że w stosunku do poprzedniego badania z października 2020 roku odsetek mieszkańców tego państwa akceptujących zaszczepienie się spadł o 14 punktów procentowych.

   

Najczęstszym powodem negatywnego podejścia respondentów ośrodka do kwestii szczepień przeciwko COVID-19 była obawa o wystąpienie po nich skutków ubocznych niekorzystnych dla ich zdrowia. Zdanie takie wyraziło 51 proc. ankietowanych. Tygodnik „Marianne” poinformował z kolei, że Francuzi boją się, że po zaszczepieniu się zmieni się ich kod genetyczny i zostaną mutantami.

Zobacz także:  Kardynał z Meksyku o szczepionce przeciwko koronawirusowi: Ma czip i jest "znakiem Bestii"

O tym, że szczepionka nie pomoże w walce z koronawirusem przekonanych było 19 proc. osób badanych przez IPSOS, 14 proc. stwierdziło, że nie zaszczepi się, ponieważ nie znajduje się w grupie ryzyka. Jedna dziesiąta ankietowanych oświadczyła, że  jest przeciwna szczepieniom jako takim, zaś  1,4 proc. osób tłumaczyło się brakiem czasu na dokonanie tego zabiegu.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News