Garnek
fot. pxhere.com

Niejednokrotnie podczas przyrządzania pysznych dań zdarzyło nam się zapomnieć o tym, żeby w porę zamieszać w garnku. Często skutkowało to przypaleniem dna garnka. Aby nasze garnki nie prezentowały się najlepiej, niekoniecznie potrzebne jest ich przypalenie. Często wskutek intensywnego używania na dnie powstają odbarwienia i zacieki, które z czasem trudno jest usunąć. Jak temu zaradzić?

Sposób tiktokerki bije rekordy popularności

Niedawno na TikToku pojawił się trik, który robi niesamowitą furorę w Internecie. Tiktokerka pokazuje, jak w prosty i szybki sposób skutecznie wyczyścić nasze garnki i sprawić, że będą wyglądały jak nowe.

Na początek do garnka wrzucamy tabletkę do zmywarki i zalewamy ją gorącą wodą. Kiedy przypalenie dokładnie nasiąknie całość wylewamy do zlewu. Dodatkowo warto jeszcze przepłukać garnek i dokładnie przetrzeć go miękką stroną gąbki. Po takim zabiegu dno naszego garnka będzie lśnić.

Po osadzie nie będzie ani śladu

Powstały na wewnętrznej części garnka osad można z powodzeniem usunąć także przy pomocy kwasku cytrynowego. Niewielką ilość nakładamy na zanieczyszczone miejsca i odczekujemy około kwadrans. Po tym czasie dokładnie myjemy garnek i gotowe.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę