Gawkowski: Morawiecki jest odpowiedzialny za każdą śmierć na koronawirusa

Przewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski w programie „Gość Wydarzeń” emitowanym w Polsat News skomentował rekordowy wzrost zachorowań na koronawirusa Polsce. Jednocześnie oskarżył premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego o doprowadzenie do zwiększonej liczby zakażeń i przypadków śmiertelnych wywołanych COVID-19.

– Obwiniam ministra Szumowskiego za wzrost zakażeń koronawirusem – mówił polityk Lewicy. – On wielokrotnie zmieniał zdanie w sprawie maseczek. Dzisiaj na środkowym Pomorzu, rozmawiając z mieszkańcami, widzę, że ludzie nie trzymają dystansu. Jak władza uspokaja, to co oni biedni mają robić? – pytał retorycznie.

Czytaj także:  Mazurek o Gajosie: Prostak, któremu PRL odcisnął trwały ślad na mózgu

– Premier nie powiedział „uważajcie”, powiedział „wygraliśmy walkę z wirusem”. Takie słowa przecież padły – stwierdził Gawkowski. Poseł opozycji nawiązał w ten sposób do słów Morawieckiego z okresu kampanii prezydenckiej, że koronawirus jest w Polsce w odwrocie i dlatego można bez obaw wziąć udział w wyborach.

– Nikt się na drugą falę nie przygotowuje. Dzisiaj premier bierze odpowiedzialność za każdą śmierć i każde zachorowanie w Polsce, bo ze względu na kampanię wyborczą ogłosił, że wirus się skończył – oświadczył Gawkowski.

Czytaj także:  Siemoniak o rekordzie zachorowań na koronawirusa: Morawiecki się z tego nie podniesie. To dla niego mordercze liczby

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.