Gdy brat włożył słomkę do telefonu, zdziwiłam się. Teraz też tak robię

smartfon i słomka
fot. screen Youtube / Smart Fox

Co się stanie, gdy włożymy słomkę do telefonu komórkowego? Zniknie uciążliwy problem. Niektórym ten patent wydaje się co najmniej dziwny, ale efekty, jakie przynosi są naprawdę imponujące. Dzięki temu utrzymasz swój telefon w dobrym stanie.

REKLAMA

W trudno dostępnych szczelinach i bruzdach w komórce gromadzi się kurz. Czasami wręcz zatyka gniazda ładowarki czy głośniki. Zobacz, jak wyczyścić problematyczne miejsca za pomocą słomki.

Patent ze słomką uratuje twój sprzęt

Kurz zwykle kumuluje się w trudno dostępnych obszarach w telefonie. Manualne usuwanie brudu jest w zasadzie niewykonalne i wtedy łatwo o zniszczenie nikłych elementów. W tej sytuacji najlepiej sprawdzi się sprzężone powietrze. Ale jeśli chcesz zaoszczędzić, to wypróbuj tańszy sposób z użyciem słomki. Na czym polega? Sprawdź!

REKLAMA

Prosty patent ze słomką

Zaopatrz się w kilka rzeczy: słomkę, dłut bądź lutownicę, górny fragment butelki z plastiku razem z nakrętką i klej – najlepiej gorący. Najpierw rozgrzej dłuto i zrób nim dziurkę w nakrętce od butelki – wielkość powinna być dopasowana do słomki. Włóż ją do otworu w taki sposób, by mały fragment był obecny w środku butelkowego kielicha i przytwierdź go do nakrętki przy pomocy kleju na gorąco. Gdy aparatura wyschnie, możesz działać dalej.

Ulokuj w kielichu rurę odkurzacza, a po chwili przyczep słomkę do problematycznych obszarów na powierzchni komórki. Jeśli otwory są pokaźne, to spróbuj wtłoczyć ją dalej. Dzięki temu zgarniesz wszelkie zgromadzone w szczelinach zabrudzenia. Tym sposobem z użyciem słomki doprowadzisz do porządku wejścia HDMI, USB i inne głowice w urządzeniach elektronicznych, tj. laptop, tablet czy TV.

REKLAMA

To nieskomplikowany i tani sposób, który pomoże pozbyć się zbędnych paprochów i wydłuży sprawność sprzętów. Oprócz tego słomki możesz użyć w czasie sprzątania. Oczyści zakamarki i inne oddalone punkty, z którymi standardowa końcówka odkurzacza sobie nie poradzi.