REKLAMA

dywan
fot. screen Youtube / Star Rugs – Best Online Rugs Australia

Na dywanie osiadają wszelkie zanieczyszczenia: brud, kurz, dym z papierosów czy zapachy produktów spożywczych – nagromadzone substancje sprawiają, że cała tkanina zaczyna śmierdzieć. Jak skutecznie poskromić brzydki zapach? Wyjaśniamy.

REKLAMA

Dywany trzeba systematycznie odkurzać. Poza tym od czasu do czasu należy gruntownie wyczyścić je w pralce. Te, które z tkanin naturalnych, warto oddać w ręce fachowców. Natomiast materiały sztuczne można prać własnoręcznie. Do tego celu przyda się specjalny płyn do prania dywanów lub soda oczyszczona, która odkaża powierzchnię i absorbuje uciążliwą woń.

Wetrzyj to w dywan. Będzie jak nowy

Twój dywan nie pachnie zbyt przyjemnie? To ewidentny znak, że musisz go wyczyścić. Ale nie musisz biec do sklepu po luksusowe detergenty, tym bardziej że potrzebny specyfik najprawdopodobniej masz już w swoim domu. Skutecznie odświeży materiał i sprawi, że będzie fenomenalnie pachnieć. Zaopatrz się jeszcze w młynek do kawy lub malakser. Do pojemnika wsyp łyżeczkę goździków, 100 g sody, łyżeczkę suszonej lawendy i łyżeczkę cynamonu.

REKLAMA

Teraz zmiel mieszankę na proszek, a potem wetrzyj w dywan przy użyciu twardej szczotki. Kompozycję pozostaw na powierzchni dywanu przez co najmniej 60 minut, a najlepiej trzymaj ją tak całą noc. Później starannie odkurz materiał. Nie będzie już brzydko pachniał – poczujesz co jedynie rześki aromat, który będzie unosić się w całym pokoju.

Co zrobić by ten efekt utrzymał się jak najdłużej? Ponawiaj czynność raz w miesiącu. Niezłym pomysłem jest stworzenie domowej mgiełki zapachowej. Jej podstawowym komponentem jest woda. Dodaj do niej kilkanaście kropel dowolnego olejku eterycznego i to wszystko. Takimi perfumami możesz skrapiać powierzchnię dywanu, a krążący aromat wprawi cię w dobry nastrój.

REKLAMA

Czytaj też: Posyp tym wycieraczkę, by szybko ją wyczyścić. Fenomenalny efekt za niecałe 2 zł


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA