Gejowska orgia na plebanii w Dąbrowie Górniczej. Ksiądz usłyszał wyrok

Ksiądz
fot. Pixabay

O tej wstrząsającej sytuacji przez tygodnie dudniło w całej Polsce! We wrześniu 2023 roku na plebanii w Dąbrowie Górniczej doszło do gejowskiej orgii zorganizowanej przez 48-letniego księdza Tomasza Z. Duchowny zaprosił do zabawy z przyjaciółmi także męską prostytutkę. Były też narkotyki. W pewnym momencie jeden z mężczyzn zasłabł. Wezwano pogotowie, ale po przyjeździe karetki uczestnicy nie chcieli dopuścić ratowników do umierającego! We wtorek, 9 kwietnia, ks. Z. stanął przed sądem pod zarzutem, m.in. nieudzielenia pomocy.

REKLAMA

To był dla Polaków wielki szok! W Dąbrowie Górniczej doszło we wrześniu do gejowskiej orgii, której uczestnicy nie dopuścili ratowników do umierającego mężczyzny. Ty, co zaskoczyło nas najbardziej był fakt, że do tych wydarzeń doszło… w budynkach miejscowej plebanii! Organizatorem orgii była natomiast miejscowy ksiądz, Tomasz Z.

Swoim znajomym imprezowiczom duchowny zapewnił narkotyki i… męską prostytutkę. W czasie wspólnej zabawy jeden z mężczyzn zasłabł. To właśnie wtedy – choć karetka została wezwana – m.in. ksiądz Z. spanikował i nie chciał wpuścić medyków do środka.

Ksiądz znany z gejowskiej orgii w Dąbrowie Górniczej został skazany na 1,5 roku więzienia

„Usłyszał cztery zarzuty. Trzy zarzuty dotyczą przestępstw związanych z narkotykami oraz ich udzielania. Jeden z nich dodatkowo jest powiązany z przekroczeniem wolności seksualnej innej osoby i obyczajności. Czwarty zarzut dotyczy spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i nieudzieleniu pomocy osobie będącej w stanie zagrożenia zdrowia i życia” – przekazał wówczas w rozmowie z „Super Expressem” prok.Waldemar Łubniewski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

REKLAMA

We wtorek, 9 kwietnia, duchowny został uznany winnym i usłyszał wyrok.

 „Sąd uznaje Tomasza Z. za winnego wszystkich zarzucanych mu czynów i wymierza mu kare łączną w wysokości jednego roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności” – ogłosiła wyrok sędzia Sylwia Banach.

Ksiądz ma także  wypłacić pokrzywdzonemu zadośćuczynienie w wysokości 15 tys. zł oraz w sumie 3 tys. zł na fundusz pomocy ofiarom przestępstw.

REKLAMA

Podziel się: