Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał kolejne trzy serie leku Sulfarinol. Wadliwe leki to krople do nosa. Dlaczego zostały wycofane? Zawierają zanieczyszczony azotan nafaloziny. Sulfiranol jest stosowany podczas doraźnego leczenia kataru, uczucia zatkanego nosa lub obrzęku błony śluzowej nosa.

Zgodnie z decyzją GIF z 28 lutego zostały wycofane z obrotu krople do nosa Sulfarinol. Producentem jest Farmaceutyczno-Chemiczna Spółdzielnia Pracy „Galenus”. Jak informuje gazeta.pl serie leku zostały wycofane z Polski. Mają numery seryjne: 041017, 051017, 061017. Ich termin ważności kończy się 31 października 2020 r.

Decyzja ma natychmiastowy rygor wykonalności. Została opublikowana w internetowym Rejestrze Decyzji Głównego Inspektora Farmaceutycznego. To nie odosobniony przypadek. Od początku roku GIF podjął takie decyzje w stosunku do innych serii tego leku. W połowie stycznia z powodu wady zabroniono dalszej sprzedaży pięciu, natomiast 21 lutego kolejnych czterech. Wszystkie tego samego producenta.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę