Główny Inspektorat Sanitarny wydał decyzję o wycofaniu sera korycińskiego ze sklepów sieci Lidl. Dlaczego? W jednej z partii wykryto niebezpieczne drobnoustroje.

W serach Korycińskich z Lidla wykryto obecność bakterii Listeria monocytogenes. Bakterie wykryto w trakcie badań urzędowych w 3 z 5 badanych próbek. Czym grozi spożycie produktu zanieczyszczonego Listeria monocytogenes? Jak informuje redakcja gazety.pl zjedzenie tego sera może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

Jakiej partii dotyczy wycofanie? Produkt „SER KORYCIŃSKI SWOJSKI NATURALNY, Ser dojrzewający z surowego, pełnego mleka krowiego”. Producent: Zarzeccy Sp. z o.o., 16-140 Korycin, Mielniki 19, Wet. Nr Ident. 20117216. Dystrybutor Lidl sp. z o.o. sp. k., Jankowice, ul. Poznańska 48, 62-080 Tarnowo Podgórne, data produkcji: 01.06.2020 z datą spożycia do 01.07.2020.

Co zrobić jeśli zakupiłeś ten ser? W żadnym wypadku nie należy go spożywać. Zakupione sery można zwrócić do sklepów sieci. W przypadku zjedzenia sera, należy zgłosić się do lekarza, szczególnie w przypadku zauważenia objawów. Są to głównie dreszcze, bóle głowy lub mięśniowe, gorączka, biegunka lub wymioty.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę