GIS wycofał ser z Lidla! Groźna listerioza!

Główny Inspektorat Sanitarny wydał decyzję o wycofaniu sera korycińskiego ze sklepów sieci Lidl. Dlaczego? W jednej z partii wykryto niebezpieczne drobnoustroje.

W serach Korycińskich z Lidla wykryto obecność bakterii Listeria monocytogenes. Bakterie wykryto w trakcie badań urzędowych w 3 z 5 badanych próbek. Czym grozi spożycie produktu zanieczyszczonego Listeria monocytogenes? Jak informuje redakcja gazety.pl zjedzenie tego sera może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

Czytaj także:  "Nie będą to święta takie, jakie znamy". Jest decyzja rządu w sprawie Bożego Narodzenia
 

Jakiej partii dotyczy wycofanie? Produkt „SER KORYCIŃSKI SWOJSKI NATURALNY, Ser dojrzewający z surowego, pełnego mleka krowiego”. Producent: Zarzeccy Sp. z o.o., 16-140 Korycin, Mielniki 19, Wet. Nr Ident. 20117216. Dystrybutor Lidl sp. z o.o. sp. k., Jankowice, ul. Poznańska 48, 62-080 Tarnowo Podgórne, data produkcji: 01.06.2020 z datą spożycia do 01.07.2020.

Co zrobić jeśli zakupiłeś ten ser? W żadnym wypadku nie należy go spożywać. Zakupione sery można zwrócić do sklepów sieci. W przypadku zjedzenia sera, należy zgłosić się do lekarza, szczególnie w przypadku zauważenia objawów. Są to głównie dreszcze, bóle głowy lub mięśniowe, gorączka, biegunka lub wymioty.

Czytaj także:  Doradca prezydenta Dudy proponuje chodzenie na jogę zamiast do siłowni