REKLAMA

Zdewastowany pomnik Jana Pawła II. Wandale napisali hasło pedofil
fot. Twitter

W Warszawie doszło do zdewastowania kamienia, upamiętniającego św. Jana Pawła II. Głaz nie tylko został zbezczeszczony farbą – wandale napisali na nim obraźliwe hasło. Sprawę nagłośnił Mateusz Rojewski – radny PiS z Ursynowa, gdzie doszło do zdarzenia. Jak stwierdził: „To efekt pogardy dla drugiego człowieka”.

REKLAMA

Nie wiadomo, kiedy doszło do karygodnej dewastacji głazu ku czci św. Jana Pawła II. W sobotę 24 września – przed południem – radny PiS dzielnicy Ursynów zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie z parku im. Jana Pawła II na Ursynowie. Na fotografii widać kamień, na którym nabazgrano czerwonym sprayem hasło „pedofil”.

„Na Ursynowie w parku im. JP II taka sytuacja… To niedopuszczalny akt wandalizmu i nienawiści, na który nie może być zgody. Jako Klub Radnych PiS będziemy interweniować u burmistrza dzielnicy celem jak najszybszego usunięcia tego napisu. Sprawa została też zgłoszona na Policję” – napisał Mateusz Rojewski na Twitterze.

REKLAMA

„To niedopuszczalny akt wandalizmu i nienawiści”. Rojewski komentuje zniszczenie głazu ku pamięci Jana Pawła II na Ursynowie

Rojewski rozmawiał później z portalem „Niezależna.pl”. W wywiadzie stwierdził, że to „efekt pogardy dla drugiego człowieka”. Stwierdził ponadto, że takie przypadki należy nagłaśniać, gdyż tylko w ten sposób da się napiętnować i zapobiec podobnym przypadkom wandalizmu.

„To niedopuszczalny akt wandalizmu i nienawiści, która to nienawiść coraz częściej przenosi się do przestrzeni publicznej. Apeluję do wszystkich o tonowanie emocji w swoich szeregach, gdyż niestety właśnie takie są efekty pogardy dla drugiego człowieka – dla jego wiary i przekonań. Atakowanie pomnika poświęconego osobie dla wielu Polaków świętej, to jednocześnie podkopywanie fundamentów, na których oparte jest nasze społeczeństwo” – powiedział Rojewski dla portalu „Niezależna.pl”.

REKLAMA