Gliński wybuczany podczas koncertu w filharmonii!

REKLAMA

Podczas I Koncertu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych w Warszawie obecny był także minister kultury Piotr Gliński. W czasie odczytywania listu od Jarosława Kaczyńskiego duża część publiczności postanowiła zareagować na to buczeniem.

Tego typu przedsięwzięcie to pierwsza edycja, która ma na celu propagowanie muzyki na starych instrumentach. Koncert zorganizowany został przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, razem z Polskim Radiem i Telewizją Polską.

REKLAMA

Na scenie, podczas koncertu, obecny był minister kultury – Piotr Gliński, który przeczytał list od „wyjątkowej osoby, która od początku instytucjonalnej historii tego przedsięwzięcia była dobrym patronem naszego konkursu”. Chodziło o Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS.

– Z całego serca dziękuję za życzliwość, pamięć i zaproszenie na koncert laureatów I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych. Z wielką przyjemnością wziąłbym udział jako słuchacz w tym wyjątkowym wydarzeniu, ale niestety z powodu wcześniej przyjętych zobowiązań nie będzie to możliwe – odczytał w liście od Jarosława Kaczyńskiego Piotr Gliński.

REKLAMA

Na sam koniec podczas zdradzenia nazwiska autora listu na sali zapanowało poruszenie, a część osób po prostu wybuczała ministra.

Udostępnij: