Głośny strajk rolników w Bydgoszczy. Na szubienicy zawisły podobizny urzędników

Strajk
Fot. Twitter

W piątek w całym kraju rozpoczęły się zapowiadane od dłuższego czasu strajki rolników. Jedna z akcji miała miejsce w Bydgoszczy, gdzie tamtejsi protestujący powiesili na szubienicy trzy kukły, na których widniały podobizny wysoko postawionych unijnych urzędników.

REKLAMA

Strajk rolników w Bydgoszczy trwa od godzin porannych, natomiast tuż po godzinie 11:00 rozpoczęły się przemówienia protestujących. Jednocześnie poczuli się oni zlekceważeni, a to za sprawą faktu, że wojewoda miasta Michał Sztybel nie rozpoczął z nimi dialogu.

Podobizny unijnych urzędników przed urzędem w Bydgoszczy

Najgłośniej w kontekście bydgoskiego protestu było w związku z zawieszonymi na wysięgniku trzema kukłami, do których przytwierdzono zdjęcia unijnych urzędników. W samym centrum znalazła się podobizna przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen.

REKLAMA

Strajkujący wywiesili również podobizny komisarza do spraw rolnictwa UE Janusza Wojciechowskiego oraz Fransa Timmermansa. Następnie kukły zostały przewiezione pod drzwi urzędu i ustawiono je obok bali siana, trumny i worka ziemniaków.

Rozpoczęte w piątek akcje strajkowe mają potrwać 30 dni. Polegać będzie m.in. na blokadzie dróg na terenie całego kraju, a także przejść granicznych z Ukrainą. Protesty odbywają się również w innych krajach Unii Europejskiej, takich jak Rumunia, Francja czy Belgia.

REKLAMA