– Austria wprowadzi we wtorek ogólnokrajowy lockdown w celu opanowania rosnących zakażeń koronawirusem – poinformował w sobotę kanclerz Sebastian Kurz, potwierdzając tym samym doniesienia Reutera.

Kwarantanna w Austrii ma potrwać do 6 grudnia włącznie. Kanclerz Kurz wyjaśnił, że całkowity lockdown ma na celu maksymalnie ograniczenie kontaktów międzyludzkich. Polityk podkreślił, że ludzie powinni pracować z domu, gdy tylko jest to możliwe.

Obowiązująca obecnie godzina policyjna od godz. 20 do 6 rano ma zostać rozszerzona w takim sensie, że w domu trzeba będzie pozostać przez cały dzień. Wyjście uzasadniać będą jedynie takie wyjątki jak konieczność udania się do pracy, do lekarza, do sklepu po artykuły pierwszej potrzeby lub na ćwiczenia.

Nauka w szkołach całkowicie będzie odbywać się zdalnie. Do tej pory było tak w przypadku liceów i uczelni wyższych.

W Austrii zostaną też od wtorku zamknięte wszystkie sklepy, których działalność nie jest nieodzowna. Jak podaje agencja AFP, czynne będą jedynie placówki z najpotrzebniejszymi artykułami, apteki, banki oraz urzędy pocztowe.

W piątek w niespełna 9-milionowej Austrii odnotowano rekordową liczbę 9586 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w ciągu minionej doby, co zwiększyło ich łączną liczbę od początku epidemii w tym kraju do 191 228. Dotychczas z  powodu zakażenia Covid-19 zmarło w Austrii 1661 osób.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!