Gotuję, a potem podaję skrzydłokwiatowi. Zakwita po 7 dniach

skrzydłokwiat
fot. screen Youtube / Moody Blooms

Skrzydłokwiat to popularna roślina, którą cenimy za urocze kwiaty i wyjątkowy design. Niestety nie każdy może z kretesem podziwiać jego piękno. Problem stanowi brak białych pąków kwiatowych. Jak zmobilizować roślinę do wypuszczenia nowych kwiatostanów? Spróbuj podać jej ekologiczny nawóz. Efekty będą widoczne już po 7 dniach. Każdy hodowca roślin doniczkowych powinien znać ten trik.

REKLAMA

Skrzydłokwiat lubi promienie słoneczne i gdy ich brakuje, przestaje należycie się rozwijać, a jego dalsze kwitnięcie stoi pod znakiem zapytania. Zapewnienie sadzonce dostępu do światła słonecznego to sprawa tak ważna, jak podlewanie. Skrzydłokwiat nie znosi twardej wody, więc warto mieć to na uwadze. Ostatnią przyczyną, która często blokuje wysyp kwiatów, jest brak nawożenia albo wykonywanie go w sposób nieumiejętny.

Domowa kuracja czyni cuda. Skrzydłokwiat może zakwitnąć już po tygodniu

Do zrobienia domowego nawozu pobudzającego skrzydłokwiat potrzebujesz 2 warzyw: marchewki i brokuła. Gotując jarzynkę na obiad, nie pomijaj łodygi – w niej również znajdują się spore ilości witamin, magnezu, fosforu oraz potasu. Dzięki nim może zachodzić proces fotosyntezy. Z kolei obecny w marchewce beta-karoten korzystnie oddziałuje na korzenie, łodygi, liście, a także kwiaty roślin.

REKLAMA

Szklankę posiekanego brokuła i nieduży kawałek marchewki umieść w garnku, a potem zalej szklanką wody i poczekaj, aż zacznie wrzeć. W tym momencie przykręć ogień i gotuj pomału mieszankę przez 20 minut. Potem odstaw ją do wystudzenia, a na koniec przecedź. Gotowy nawóz przelej do pojemnika i wstaw w chłodziarki – w niej postoi najwyżej 14 dni.

Specyfik przed zaaplikowaniem musisz najpierw rozwodnić (proporcje z wodą to 1:1), a później już swobodnie możesz podlewać skrzydłokwiat raz na 7 dni. Regularne dokarmianie i wystawianie doniczki z rośliną na słońce przynoszą zaskakujące rezultaty. Po kilkunastu dniach roślina utonie w kwiatach.

REKLAMA

Czytaj też: Zrób to z fikusem benjamina, a przestanie gubić liście. Ekstra patent