Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zaproponował za pośrednictwem Twittera prezydentowi Andrzejowi Dudzie spotkanie dotyczące najbardziej kontrowersyjnych zapisów ustawy dyscyplinującej sędziów.

„Szanowny Panie Prezydencie! Ustawy sądowe są w Senacie, ale na koniec trafią do Pana. Chętnie bym przyszedł do Pałacu, aby w gronie ekspertów obu stron podyskutować o kontrowersyjnych zapisach po to żeby wypracować jak najlepsze rozwiązanie dla obywateli”, napisał do prezydenta marszałek Senatu. „Jestem do dyspozycji” stwierdził.

Projekt ustaw sądowych autorstwa posłów PiS został przyjęty w Sejmie głosami większości rządowej, a obecnie trwają nad nim prace legislacyjne w Senacie. Ustawa już została nazwana ustawą kagańcową, łamiącą konstytucję oraz niezależność i niezawisłość sędziów. Przeciwko zmianom podczas sobotniego „Marszu Tysiąca Tóg”  pod hasłem „Prawo do niezawisłości, Prawo do Europy” protestowało w Warszawie 15 tysięcy przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości z Polski i z większości państw Unii Europejskiej oraz mieszkańcy stolicy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę