Groził wysadzeniem Sejmu. Teraz ma kłopoty!

REKLAMA

Komenda Głowna Policji poinformowała, że służby zatrzymały mężczyznę, który w mediach społecznościowych groził wysadzeniem Sejmu. Twierdził, że planuje podłożenie bomby pod polski parlament.

Autor tych gróźb został aresztowany przez Biuro do walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji. Wpis mężczyzny ujawnili funkcjonariusze z Sekcji Obsługi Całodobowej Biura, współpracujący z portalem.

REKLAMA

Wobec internauty trwają czynności procesowe. Zabezpieczono już dwa komputery w jego domu, z których prawdopodobnie wysyłał groźby. Rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji, mł. insp. Mariusz Ciarka stwierdził, że sprawca przyznał się do publicznego grożenia wysadzeniem Sejmu, lecz nie umiał powiedzieć, dlaczego to zrobił. Zgodnie z procedurami w takich przypadkach, został powiadomiony również wydział walki z terrorem kryminalnym i zabójstw Komendy Stołecznej Policji.

Internauci publikując takie wpisy, nawet jeśli tylko dla żartu, nie zdają sobie sprawy, że służby zapewniające bezpieczeństwo publiczne bacznie śledzą internet. Policja bardzo poważnie traktuje przypadki, gdy padają tego typu groźby.

Udostępnij: