Wilk
Facebook | Ochotnicza Straż Pożarna w Ścięgnach

Na teren jednej z posesji w województwie dolnośląskim nagle wszedł wilk, który nietypowo się zachowywał. Najpierw szedł w stronę psa, po czym pobiegł w kierunku nagrywającego. Wideo trafiło do mediów społecznościowych.

Portal arizona24.eu informuje, że wideo zostało nagrane przez jednego z druhów należących do OSP Ścięgny. Do nietypowego zdarzenia doszło właśnie we wsi Ścięgny w powiecie karkonoskim na Dolnym Śląsku.

Na materiale widać wilka, który swobodnie przemieszcza się po podwórku. Najpierw poszedł w stronę kojca psa, po czym w kierunku nagrywającego. Chwilę później drapieżnik się wycofał. Nie wykazywał się zbytnią agresywnością.

– Odpowiednie służby zostały oczywiście powiadomione i szybko dotarły na miejsce, jednak zwierzę już się oddaliło – czytamy na Facebooku OSP, które również udostępniło nagranie.

Najczęściej, jeśli podchodzą w nocy w pobliża siedzib, to ludzie nawet o tym nie wiedzą. Jednak wilki, podobnie jak każde inne dzikie zwierzęta, mogą zachować się nieobliczalnie, jeśli są wystraszone, chore lub zranione.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę