Fot.Facebook.com/pisorgpl

Portal Interia.pl poinformował we wtorek, że grupa posłów PiS zażądała od premiera Mateusza Morawieckiego zniesienia restrykcji covidowych. Oficjalne pismo w tej sprawie wpłynęło już do Kancelarii Premiera.

Według Interii pod wnioskiem podpisało się ośmiu posłów PiS, w tym  Anna Maria Siarkowska, Sławomir Zawiślak, Maria Kurowska, Janusz Kowalski, Teresa Hałas i Mariusz Kałużny.

Politycy, w większości z Solidarnej Polski kierowanej przez Zbigniewa Ziobrę, domagają się uchylenia zapisów rozporządzenia Rady Ministrów z 6 maja 2021 r. Ich zdaniem zawiera ono „szereg przepisów istotnie ograniczających możliwość wykonywania działalności gospodarczej związanej z obsługą klientów, m.in. prowadzenia restauracji, hoteli czy dyskotek”.

Z krytyką spotkała się również możliwość weryfikacji paszportów covidowych, ze względu na to, że „w obecnym stanie prawnym nie ma przepisów, przyznających przedsiębiorcom prawo do żądania od ich klientów okazania dokumentu potwierdzającego zaszczepienie”.

Poseł Kurowska z Solidarnej Polski, która podpisała petycję do Morawieckiego, powiedziała Interii, że w klubie parlamentarnym PiS „wiele osób myśli podobnie” jak sygnatariusze apelu, „tylko nie chcą się ujawniać”. –  Natomiast jest ich dosyć dużo i to wiemy. Cieszę się, że 3 na 8 nazwisk to Solidarna Polska. Zawsze byliśmy odważni, walczyliśmy o prawa człowieka – podkreśliła.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę