REKLAMA

Grzyb w doniczce z kwiatem
fot. ShareInfo

Grzyb w doniczce z kwiatem to niecodzienny widok w naszym mieszkaniu. Co to oznacza i czy mamy powód do zastanowienia? W tym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

REKLAMA

Rośliny doniczkowe pełnią ważną rolę w naszych domach. Nie tylko jako dekoracja, ale także jako oczyszczacz powietrza poprawiając jego jakość. Czasem zdarza się nietypowe zjawisko – w doniczce pojawia się rosnący grzyb, który może przypominać kanię. Widząc go, od razu nasuwa się w naszych głowach pytanie, czy to normalne i co może oznaczać?

Grzyb w doniczce z kwiatem – czy to powód do niepokoju?

Ten na pierwszy rzut oka nietypowy i zaskakujący znak nie ma jednej przyczyny, a kilka. Grzyb w doniczce z kwiatem może być oznaką zbyt częstego podlewania. Kolejną z najczęstszych przyczyn może być zanieczyszczona, niskiej jakości gleba, a to szczególnie sprzyja rozwojowi grzybów. Zarodniki grzybów mogły się też po prostu przenieść z zewnątrz np. przez ludzi, zwierzęta, a nawet wiatr. Wiemy, że grzyby lubią wilgotne środowisko. Jeśli wykluczysz powyższe przyczyny, to może być to spowodowane właśnie wilgocią w twoim domu. Warto to sprawdzić kupując hydrometr, który wskaże jaką wilgotność mamy w pomieszczeniu. To bardzo ważne, ponieważ zbyt wysoka wilgoć może przyczynić się do rozwoju pleśni, której ciężko się pozbyć.

REKLAMA

Podsumowując, grzyb w doniczce z kwiatem ma wiele przyczyn i najpierw należy je wykluczyć, by móc twierdzić, że w naszym domu może rozwijać się pleśń poprzez wysoką wilgotność. Sprawdź czy nie podlewasz roślin zbyt często i czy gleba jest czysta oraz wysokiej jakości.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA