Czyszczenie grzybów
YouTube | Piatto Recipes

W tym roku grzybiarze nie mogą narzekać na puste koszyki. W lasach w praktycznie całym kraju przechodzimy istny wysyp grzybów. Fascynaci leśnych zbiorów prześcigają się w pokazywaniu swoich zbiorów w sieci!

Grzybiarze mają powody do radości!

Praktycznie każdy z nas uwielbia jeść grzyby. Jednak od momentu ich zebrania, do chwili aż zagoszczą na naszym talerzu, albo też słoiku, grzyby muszą zostać jeszcze odpowiednio obrobione. Jednym z ważnych elementów jest oczywiście dokładne ich umycie. Wiele osób nie ukrywa, że jest to dla nich niezwykle mozolne zajęcie. Co więcej, często odbiera im radość z cieszenia się z grzybobrania. Okazuje się jednak, że piachu można się pozbyć w mgnieniu oka!

Szybki i skuteczny sposób

Sposób, stosowany jeszcze przez nasze babcie jest niezwykle skuteczny i szybki. Aby w mgnieniu oka usunąć z grzybów zanieczyszczenia takie jak piasek czy runo leśne, wystarczy wrzucić je do osolonego wrzątku. Już po chwili wszystkie niechciane zabrudzenia opadną na dno garnka, a odsączone grzyby będą idealnie czyste! Warto jednak pamiętać, aby wykorzystać do tego dość spory garnek, tak aby grzyby układały się na powierzchni wody tylko w jedną warstwę. Inaczej piach z grzybów z wyższej warstwy będzie się osadzał na tych, które są niżej i metoda nie będzie skuteczna.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę