czyszczenie kuchenki mikrofalowej
fot. screen Youtube / Classy Bites

Wielu ludzi podczas porządków w domu coraz częściej stawia na wypróbowane, domowe sposoby. Okazuje się, że mnóstwo produktów, które zazwyczaj każdy ma w swojej kuchni świetnie nadaje się do mycia różnych powierzchni. Można je zastosować np. do czyszczenia kuchenki mikrofalowej. Efekt jest imponujący.

REKLAMA

Jak domowym sposobem umyć wnętrze mikrofalówki?

Kuchenka mikrofalowa, tak jak piekarnik, lodówka czy inne urządzenia powinna być utrzymana w czystości. Niestety niektórym osobom jej dokładne umycie może sprawiać trochę problemów, ale na szczęście istnieje prosta metoda, która sprawi, że w mgnieniu oka zdołacie pokonać nawet z najtrwalsze zabrudzenia. Od dziś z pewnością będziecie stosować ją częściej.

Jeśli chcecie sporządzić skuteczny preparat czyszczący, dodajcie do szklanki wody sok wyciśnięty z połówki cytryny. Potem takim środkiem przemywajcie wnętrze mikrofalówki, a na koniec całość wytrzyjcie do sucha ściereczką. Dzięki temu usuniecie nie tylko plamy, ale i obcy zapach z urządzenia.

REKLAMA

Czym myć kuchenkę mikrofalową?

Mikrofalówkę trzeba myć systematycznie. Do jej czyszczenia nie należy używać silnych detergentów, ponieważ ich intensywna woń mogłaby wejść w kontakt z pożywieniem. Do czyszczenia urządzenia przydadzą się ścierki z miękkich tworzyw, np. mikrofibry. Gąbek o szorstkiej powierzchni oraz szczotek lepiej nie używać, ponieważ mogą porysować wnętrze kuchenki.