REKLAMA

Jak pozbyć się gumy do żucia?
YouTube | WOW! HOW?

Czasem w naszym życiu zdarza się sytuacja, kiedy to guma do żucia przyklei się do naszych ubrań. Może się to wydarzyć, kiedy nieuważnie usiądziemy na zabrudzonej ławce w miejscu publicznym, lub też oprzemy się o poręcz. Niestety, guma do żucia nie jest łatwa do usunięcia i często może przyczynić się do popsucia naszych ubrań. Istnieje jednak kilka sposobów, które pozwolą nam pozbyć się problemu.

REKLAMA

Świetne sposoby na pozbycie się gumy do żucia!

Jak podaje portal Onet, jednym z najbardziej skutecznych sposobów na szybkie pozbycie się gumy do prania z naszych ubrań jest zastosowanie mydła w płynie. Mydło nakładamy na brudne miejsce i szorujemy przy pomocy szczoteczki do zębów z miękkim włosiem. Kiedy płyn zostanie wchłonięty przez tkaninę, delikatnie zeskrobujemy gumę przy pomocy noża lub paznokci. Na koniec pierzemy ubranie w pralce.

Innym sposobem jest natomiast skorzystanie z pomocy żelazka. Na miejscu, w którym przykleiła się guma do żucia kładziemy tekturę, a na niej kawałek materiału. Następnie prasujemy miejsce przez kilka minut, przy użyciu średniej temperatury. Po pewnym czasie guma powinna przekleić się z naszego ubrania na tekturę.

REKLAMA

Może pomóc także ocet!

Przy usuwaniu gumy do żucia możemy wspomóc się octem. Jego niewielką ilość umieszczamy w filiżance, a następnie podgrzewamy w kuchence mikrofalowej. Przy pomocy palców odrywamy jak najwięcej gumy do żucia z ubrania. Pozostałą część szorujemy przy pomocy szczoteczki do zębów zanurzonej w podgrzanym occie. Po odklejeniu gumy pierzemy ubranie w pralce.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA