Hit wśród studentów! Smartfonowa aplikacja walczy z… fonoholizmem

REKLAMA

Apka robiąca prawdziwą furorę wśród młodych ludzi, została stworzona przez trzech studentów z Copenhagen Business School. Ma ona już 120 tys. użytkowników w Norwegii, Danii i Szwecji. A to dopiero początek jej kariery, ponieważ kilka dni temu aplikacja została wypuszczona na brytyjski rynek.

Na czym polega fenomen aplikacji o nazwie Hold? Pozwala zarabiać na wstrzemięźliwości w użytkowaniu smartfonu. Program mierzy czas, na jaki użytkownik jest w stanie oderwać się od aparatu w godzinach 7:00 do 23:00. Jeśli uda się zrezygnować z zabawy smartfonem przynajmniej przez 20 minut, wtedy otrzymuje się bonus w wysokości 10 punktów. Za punkty z kolei można zdobyć coś bardziej materialnego, np. 300 punktów to dwie kawy w Caffe Nero, a 60 punktów to popcorn w sieci kin Vue.

Maths Mathisen, współtwórca aplikacji stwierdził: – Fakt, że 1/4 studentów w Norwegii pobrała Hold w ciągu trzech miesięcy od startu aplikacji pokazuje, że młodzi ludzie są gotowi na zmiany i odłożenie smartfonów w trakcie nauki.

REKLAMA

Podziel się: