REKLAMA

Braun pytał o możliwość zdeponowania broni palnej w Sejmie
fot. Sejm RP | Creative Commons Attribution 2.0

W poniedziałek marszałek Szymon Hołownia wydał zarządzenie, zgodnie z którym Straż Marszałkowska ma przeprowadzić „kontrolę bezpieczeństwa” Grzegorza Brauna. Ma ono obowiązywać do końca zaplanowanego na styczeń posiedzenia Sejmu.

REKLAMA

– Zarządza się przeprowadzanie każdorazowej kontroli bezpieczeństwa posła Grzegorza Brauna wchodzącego do budynków pozostających w zarządzie Kancelarii Sejmu w dniach 15-26 stycznia, w tym jego bagażu – czytamy w dokumencie opublikowanym w sieci przez posła Konfederacji Romana Fritza.

Hołownia wskazał, że powołuje się na regulamin Sejmu, natomiast realizację zarządzania powierzył Straży Marszałkowskiej. Nieprzypadkowo czas obowiązywania to 26 stycznia. Zostało ono wydane dzień przed pierwszym w styczniu, dwudniowym posiedzeniem Sejmu.

REKLAMA

– Najczcigodniejszy marszałek Szymon Hołownia postanowił zastosować w praktyce charakterystyczną dla siebie otwartość, uśmiech, tolerancję tudzież delikatność, więc nakazał nękanie i poniżenie akurat tylko jednego parlamentarzysty na 560 istniejących: posła Grzegorza Brauna – skomentował ironicznie Fritz.

Niedawno serwis gazeta.pl informował, że Straż Marszałkowska alarmowała Szymona Hołownię, że kontrowersyjny polityk Konfederacji pytał o możliwość deponowania broni palnej na terenie Sejmu w czasie obrad.

REKLAMA

REKLAMA