Lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia skomentował strategię walki rządu Mateusza Morawieckiego z pandemią koronawirusa w Polsce. Jak stwierdził na antenie Polsat News, rząd przez cały czas jest „tydzień albo dwa za wirusem”.

W opinii niedawnego kandydata na prezydenta rząd PiS nie przedstawia Polakom prawdy o zasięgu i skutkach zachorowań na COVID-19.

– Okłamywał nas latem, okłamywał nas wiosną. W tej chwili próbuje to jakoś w panice pozbierać, lata jak kurczak bez głowy, będąc tak naprawdę cały czas tydzień albo dwa za wirusem – podkreślił polityk.

Jednocześnie Hołownia opowiedział się za wprowadzeniem – ze względu na coraz większą liczbę zakażeń na koronawirusa – stanu klęski żywiołowej. Jest on potrzebny, by „zawiesić system polityczny”. – Dziś nie potrzebujemy niczego poza tym, żeby rząd zaczął ogarniać epidemię – zauważył.

– To jest przewidziane w konstytucji, żeby operować takimi sytuacjami, żeby wszystkie ograniczenia wolności obywatelskich nie były robione na ślinę i sznurek, i żeby można było rozliczać rząd – oświadczył. Jak dodał, „stan klęski żywiołowej, wprowadzając te bufory na jakiekolwiek zmiany, wybory, itp. studzi też polityczne głowy”. – Dzisiaj to powinno być główne nasze zajęcie, a rząd sobie z tym nie daje rady, cały czas próbuje nadrabiać miną – oznajmił lider ruchu Polska 2050.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę