Kandydat na prezydenta RP Szymon Hołownia był gościem na antenie TVN24. Wypowiedział się między innymi na temat sondaży przedwyborczych oraz wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego.

Obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda traci poparcie, co pokazują coraz to nowe publikowane sondaże. Według Hołowni Duda może stracić jeszcze więcej głosów, przewiduje, że poparcie dla obecnego prezydenta może wynosić nawet jedynie 10 procent. – Prezydent Duda traci w naprawdę bardzo szybkim tempie poparcie. Jak dojdzie pójdzie i gorąco trzymamy za niego kciuki i za trzy tygodnie zacznie testować okolice 10%. Nie mają pomysłu, co zrobić – mówił Hołownia.

Odniósł się też do sprawy wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego. – To jest po prostu śmiechu warta kolejna popisówka, jak te wszystkie ustawki pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą a Mateuszem Morawieckim, które rozgrywają od dłuższego czasu wokół najczęściej wsparcia dla tych, których dotknęła epidemia koronawirusa, natomiast dzisiaj postanowili zagrać odcinek tej wenezuelskiej telenoweli o dwóch mocnych politykach w takim trybie, w jakim to zrobili – podkreślił kandydat na prezydenta.

Hołownia wyjaśnił też, że kandydatura Rafała Trzaskowskiego nie jest dla niego problemem, ale wyzwaniem. Dodał, że bardzo możliwe jest, że obydwaj spotkają się w drugiej turze wyborów. Podkreślił też, że niezależnie od wyników wyborów jego formacja stanie się ruchem społecznym. – Jeśli kiedyś trzeba będzie założyć partię polityczną, to część tego ruchu, a nie całość, partią będzie mogła się stać – mówił Hołownia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę