Truskawki
Fot. Pixabay.com

Ceny pierwszych w tym sezonie truskawek w wielu miejscach potrafią zaskakiwać. Chcąc zakupić te przepyszne owoce, należy się liczyć z ceną ponad 30 zł za kilogram. Wirtualna Polska zapytała Polaków, co sądzą o takich cenach.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez WP na panelu Ariadna, 59% Polaków przyznało, że nie będzie kupowało tak dużo truskawek jak przed rokiem. Głównym powodem takich opinii były wysokie ceny owoców i warzyw.

Zaledwie co piąty z badanych (20%) stwierdził, że rosnące ceny nie będą ich odstraszać. Tylko 7% ankietowanych zapowiedziało, że „zdecydowanie” nie będą kupować mniej truskawek niż przed rokiem.

49% ankietowanych przyznało, że maksymalną ceną, jaką są w stanie zapłacić za kilogram truskawek jest 10%. Co czwarty z badanych wskazał na cenę 11-15 za kg, 5% osób postawiło na cenę 15-20 zł, a tylko 2% na powyżej 20 zł.

Pod koniec kwietnia cena za kilogram truskawek z tzw. uprawy parapetowej w szklarni wynosiła 30 zł. Warto w tym przypadku porównać ceny rok do roku – w Broniszach, czyli największym tego typu rynku w Polsce cena za kilogram wynosiła 18-22 zł.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę