sedes
fot. Pxhere

Czasami nawet mimo precyzyjnego i systematycznego szorowania w toalecie osadzają się zabrudzenia i kamień. Trudno jest je domyć nawet przy użyciu zwykłej chemii gospodarczej. Nie trzeba jednak inwestować sporej sumy pieniędzy na nowe opakowania detergentów, by zwalczyć ten problem na dobre. Pomogą Ci w tym trzy produkty, które z pewnością znajdziesz w swoim domu. Ten hotelowy trik nie ma sobie równych. Już po kilku minutach toaleta będzie lśnić czystością.

Z tej metody często korzysta obsługa hotelowa, co dowodzi, że jest zarówno efektywna jak superoszczędna. Zobaczymy, może, gdy ją poznasz i zastosujesz, to już nigdy nie sięgniesz po inne preparaty czyszczące?

Jak czyścić toaletę? Wypróbuj hotelowy trik

W plastikowym lub szklanym naczyniu przygotuj mieszankę proszku do prania, soli i octu, a potem wyczyść nią starannie całą toaletę. Ten domowy preparat doskonale usuwa brud, zmiękcza kamień, a przy tym sprawia, że toalecie unosi się rześki zapach, utrzymujący się bardzo długo.

Połącz wszystkie produkty w następującej proporcji:
-1 łyżka soli,
-1 łyżka proszku do prania,
-3 łyżki octu.

Połowę takiej mikstury wlej do toalety, odczekaj kilka minut, a następnie zabierz się za dokładne szorowanie muszli przy użyciu szczotki albo gąbki. Resztę środka wykorzystaj do wyczyszczenia zewnętrznych fragmentów przy pomocy gąbki. Domowa papka znakomicie poradzi sobie także z eliminacją brudu w wannie czy na umywalce.

Trzy składniki usuną gruby kamień z muszli klozetowej

Jeżeli toaleta jest bardzo zaniedbana, nanieś preparat w obszary, którym trzeba poświęcić szczególnej uwagi, a potem okryj papierem toaletowym, aby mieszanka nie obciekła. Po odczekaniu kilkunastu minut muszlę solidnie umyj.

Czytaj też: Nie wyrzucaj przeterminowanego mleka. Wyczyść nim ten element


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę