Humanitarne metody na wypędzenie myszy z domu. Skuteczne i proste

Mysz
YouTube | Paul Dinning

Jeśli chcemy się pozbyć myszy z domu, nie zawsze musimy się decydować na mało humanitarne sposoby. Nie musimy korzystać wyłącznie z trutek i pułapek czy kota, który skutecznie upoluje gryzonia. Istnieje kilka różnych metod, które pozwolą wyprosić niechcianego gościa.

REKLAMA

Pojawienie się myszy w domu sprawia, że trzeba zacząć działać jak najszybciej. Te gryzonie często dobierają się do jedzenia, zostawiają odchody, potrafią przegryźć kable, a nawet mogą być nosicielami wielu groźnych dla człowieka chorób.

Tradycyjna pułapka na myszy

Jeśli chcemy pozbyć myszy w skuteczny sposób, najlepsza wydaje się tradycyjna pułapka. Dobrą opcją jest wyłożenie na niej kawałka chleba lub wędzonki – ma ona intensywny zapach, dzięki czemu gryzonie nie czują woni człowieka, która mogłaby je odstraszać.

Bardziej humanitarne metody na myszy

Dobrym pomysłem na to, aby nie zabijać, tylko przepłoszyć gryzonie jest specjalny odstraszacz. Emituje on dźwięk, który nie jest słyszalny dla człowieka, ale dla myszy jak najbardziej. Ponadto może on emitować migające światło stroboskopowe i sygnały elektromagnetyczne.

REKLAMA

Myszy nienawidzą również zapachów rumianku, dziewanny czy spleśniałej cytryny. Można więc wyłożyć takie produkty przy gniazdach myszy. Choć jest to metoda najbardziej humanitarna, niekiedy może być trudno wypłoszyć przy jej użyciu gryzonia.