Idealne szpilki
YouTube | Sarokar NGO

Szpilki to nieodłączny element kobiecej garderoby. Wiele pań deklaruje, że właśnie w takim obuwiu czuje się niezwykle pewnie, a także elegancko. Szpilki znajdują się w szafie praktycznie każdej kobiety. Niestety, wiele z nich nie nadaje się do codziennego używania. Kobiety skarżą się, że w tych niezwykle eleganckich butach bardzo szybko zaczynają je boleć stopy. Co więcej, źle dobrane szpilki mogą nam przysporzyć także problemów ortopedycznych. Jak zatem dobrze wybrać te eleganckie buty, aby były wygodne i służyły przez wiele lat?

Idealne buty istnieją?

Portal Lelum zaznacza, że najbardziej wygodne szpilki to te, które zostały wykonane ze skóry. Mimo nieco droższej ceny, to właśnie elastyczna skóra jest w stanie najbardziej dostosować się do krzywizn wynikających z anatomii.

Ważna jest także wysokość obcasa. Jeśli chcemy używać naszych szpilek w codziennej pracy to obcas nie powinien być wyższy niż 6 cm. Te wysokie buty o obcasie wysokim na 9 czy 12 cm zostawmy na specjalne okazje.

Warto o tym pamiętać!

Do szpilek warto także dobrać odpowiednią wkładkę żelową, która poprawi komfort naszych stóp i zapobiegnie powstawaniu odcisków. Żelowe wkładki amortyzują wstrząsy powstałe podczas chodzenia i poprawiają fizjologię stopy.

Co więcej, wybierając szpilki pamiętajmy także o tym, aby dokładnie dobrać rozmiar buta do naszej stopy. W tym celu najlepiej będzie skorzystać z możliwości skanu stopy, która to jest dostępna w coraz to większej ilości sklepów obuwniczych. Dzięki temu odpowiednio dopasujemy rozmiar szpilek i zapobiegniemy obcieraniu czy odkształcaniu naszej stopy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę