REKLAMA

Gorzów Wielkopolski. Ratownik medyczny zmarł nagle w szpitalu wojewódzkim
fot. Pixabay

W ostatnich dniach w Szpitalu Specjalistycznym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu miało dojść do awantury z udziałem dwóch lekarzy. Jak informuje Onet, mieli pobić się o pacjenta, który trafił na SOR z różnymi schorzeniami.

REKLAMA

Jak opisuje Onet, powołując się na jednego z naocznych świadków, miało dojść do poważnej awantury, a medycy rzucili się na siebie z pięściami. Incydent wydarzył się w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Rzeczniczka częściowo potwierdziła relacje świadków

Na Szpitalny Oddział Ratunkowy miał wówczas trafił pacjent z poważnymi schorzeniami, a jego stan określano jako poważny. Konieczna była więc hospitalizacja, ale nie było wiadomo, na który dokładnie oddział ma trafić. Powodem była mnogość schorzeń.

REKLAMA

– Wówczas wezwani na SOR do konsultacji lekarze zaczęli się spierać, który z nich przejmuje pacjenta. Rozmowa szybko stała się bardzo ostra – pisze Onet. Po krótkiej wymianie nieuprzejmości, w ruch poszły pięści.

Rzeczniczka placówki z rozmowie z Onetem potwierdziła, że doszło do kłótni, ale zaprzeczyła, że chodziło o rękoczyny. – Oczywiście mimo to będziemy tę sytuację wyjaśniać. Dopiero po ich wysłuchaniu będziemy mogli wyciągnąć jakieś ewentualne wnioski czy konsekwencje – wyjaśniła.

REKLAMA

REKLAMA