Terroryści z tzw. Państwa Islamskiego opublikowali w Internecie materiał filmowy w języku hiszpańskim pod tytułem „Podbój Barcelony”, w którym dwaj członkowie ISIS zapowiadają w Hiszpanii kolejne krwawe zamachy. Terroryści ostrzegają, że uderzenia, podobne jak te w Barcelonie, będą kontynuowane, dopóki Madryt będzie współpracował z Waszyngtonem w zwalczaniu międzynarodowego terroryzmu islamskiego.

– Nasza wojna z wami będzie trwała aż do końca świata – mówi w nagraniu mężczyzna zidentyfikowany jako Abu Salman Al-Andalus. Ma zakrytą twarz, na ramieniu broń. Zapowiada, że nowa fala terroru ma doprowadzić do tego, że Półwysep Iberyjski „za pozwoleniem Allaha (…) ponownie stanie się tym, czym był – ziemią kalifatu”.

W przeprowadzonym przez ISIS 17 sierpnia zamachu na promenadzie Las Ramblas w Barcelonie zginęło 15 osób, a ponad 100 zostało rannych. Dżihadyści zamierzają kontynuować ataki terrorystyczne. Zagrożenie to jest tym bardziej prawdopodobne, że jeszcze przed zamachem w Barcelonie do hiszpańskich władz bezpieczeństwa docierały sygnały o możliwych atakach na obywateli brytyjskich przebywających w tym kraju, szczególnie w najbardziej popularnych regionach, takich jak Wyspy Kanaryjskie i Ibiza.

Hiszpański „El Pais”, który poinformował o tym fakcie, cytuje słowa drugiego z dżihadystów. Abu Lais Al Kurdubi apeluje do zwolenników Państwa Islamskiego: – Prowadź dżihad tam, gdzie jesteś. Kieruje te słowa przede wszystkim do zwolenników i sympatyków ISIS, którzy z różnych przyczyn nie mogą prowadzić wojny Kalifatu na Bliskim Wschodzie. Jednocześnie grozi Hiszpanom: – Zemścimy się za waszą masakrę, którą obecnie przeprowadzacie na Państwie Islamskim.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę